Guten Morgen, es ist Sonntag 25.2.2018. Heute feiert den Namenstag Liliana, morgen Dorota.

Berichterstattung

171114 schott

SCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
Referent/referentka správy budov

180222 pediatrLékařů málo, dětí naopak hodně. A k tomu silný tlak veřejnosti, která žádá od radnice řešení. V situaci, která se zdá být beznadějná, ale přišel nápad.

Radim Vetchý, starosta:
„Je to spíš pokus vejít do kontaktu se studijními odděleními na fakultách, kde budeme chtít například smluvně získat dětského lékaře pro další období, budeme chtít řešit třeba stipendijní program pro takového lékaře, který by se rozhodl být ve městě Lanškrouně.“

180222 autoKousek za cedulí označující konec obce ve směru z Lanškrouna na Ústí nad Orlicí havaroval dnes po 14. hodině automobil značky Volkswagen. K nehodě došlo na čisté a suché silnici, navíc na celkem rovném úseku. Řidička naštěstí neutrpěla žádná zranění.

180222 domovJeště do 15. hodiny 28. února můžete hlasovat pro Dětský domov Dolní Čermná, který se se zapojil do projektu „Spolu s námi“ od společnosti IKEA. Jedná se o kampaň, kdy jednotlivé obchodní domy v České republice (celkem jsou čtyři) vybraly pět finalistů z nominovaných neziskových organizací, pro které hlasují zákazníci švédského řetězce.

180209 ordinaceVážení pacienti,

z důvodu nenalezení adekvátního zástupu po dobu čerpání mateřské dovolené, si Vám dovoluji oznámit, že od 26. února 2018 bude provoz ordinace na nezbytně nutnou dobu přerušen.

180220 policieS policisty se včera setkali druháčci ze ZŠ na Dobrovského ulici. Ne, že by snad něco provedli, ale aby se dozvěděli něco bližšího o práci policistů. Nadpraporčík Jiří Dušánek a praporčík Lukáš Pauk školu navštívili v rámci preventivního programu "Už se sám nebojím, aneb s lanškrounskou policií k bezpečí", který se uplatňuje ve všech třech základních školách v Lanškrouně už druhým rokem.

180219 zborovskaV letošním roce se počítá s kompletní rekonstrukcí delší části ulice Zborovské, a to od ulice Nerudovy po Havlíčkovu. Nynější povrch silnice se ve spodní části prakticky rozpadá, v horní části je zase zřejmě následkem různých překopů přetínán pruhy z "kočičích hlav". Silnice dostane asfaltové kryty, nově budou vybudovány chodníky a veřejné osvětlení.

180217 helekalDne 12. února předali zástupci Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko Petr Helekal a Lenka Bártlová na Úřadu vlády ČR do rukou premiéra v demisi – Andreje Babiše Prohlášení zástupců obcí a DSO ke střetu zájmů, které inicioval uvedený svazek a k němuž se připojilo 2,5 tisíce obcí a měst z celé republiky.

180216 zichlSníh v pátek ráno pokryl vozovky a hasiči likvidovali následky řady dopravních nehod. 

Na Lanškrounsku dnes vyjížděli hasiči z Lanškrouna a Ústí nad Orlicí už v 8:16 hod. do Žichlínku poskytnout technickou pomoc autobusu, který sjel do příkopu. Autobus částečně blokoval komunikaci, takže ho bylo nutné vytáhnout.

180214 bytyUchazečů o právo uzavřít nájemní smlouvu na některý ze čtyř uvolněných městských bytů se 14. února sešlo tolik, že na některé ani nezbyla v zasedačce židle a museli postát.

Začínalo se losovačkou o byt 2+KK na Pivovarském náměstí čp. 160. Byt má rozlohu 50 m2 a měsíční nájemné činí 3 514 Kč. Do losování se přihlásilo 29 uchazečů, žeton s gratulací, že byt získal, si vytáhl mladý muž.