Good morning, it is Saturday 18.1.2020. It is the nameday of Vladislav, tommorow is the nameday of Doubravka.

Bulletin

200117 bytyZatímco předchozího losování práva uzavřít nájemní smlouvu na městský byt se účastnilo čtyřicet zájemců (šlo o 3 byty), tentokrát jich do zasedací místnosti MÚ dorazilo pouhých třináct, z toho deset místních a tři odjinud. Důvodem poklesu zájmu by mohlo být zvýšení nájemného, které bylo oznámeno v druhé polovině roku 2019.

200116 kavarnaBratři Karel a Josef Čapkovi byli 10. ledna tématem dalšího z literárních večerů v Knihkupectví Hvězda. Pavla Dederová, která se tentokrát věnovala osobnímu a rodinnému životu rodiny Čapkových, má zvláštní schopnost. Dokáže vtáhnout do vyprávění tak, že jej prožíváte, fandíte, bojíte se, doufáte... Ovšem fakta jsou neúprosná.

191220 plesMultifunkční centrum L’Art se 18. ledna 2020 stane dějištěm prvního Reprezentačního plesu města Lanškroun. Město Lanškroun ve spolupráci s kulturním centrem připravilo jedinečný program, který pobaví všechny přítomné a současně podpoří noblesu celé události. Celým večerem nás provede Jan Čenský, můžeme se těšit na skvělé hudební zážitky a chybět nebude ani laser show či mikromagie. Bohaté občerstvení formou rautu a degustace rumů jsou zahrnuty v ceně vstupenky.

Vstupenky můžete zakoupit od 19. prosince v infocentru (B. Němcové 124, 465 385 136) nebo v kulturním centru (Nádražní 335, 467 771 351).

200114 bordelSe skládkou se zřejmě spletl les mezi Lanškrounem a Jakubovicemi člověk, který se rozhodl zde "uložit" odpadky.
Fotografie nám poslal Filip Vaňous, který doufá, že dotyčná osoba svůj nepořádek po zveřejnění pozná a třeba se chytí za hlavu...?

200113 nehodaNa silnici I/43 mezi Rudolticemi a Lanškrounem, v zatáčce pod novými rodinnými domky, došlo dnes, jako mnohokrát předtím, k dopravní nehodě. Tentokrát bouraly dva osobní automobily, šlo o Audi a Volkswagen Golf.

200111 lukovaV letošním roce se v sobotu 4. ledna po 9. hodině ráno vydalo šest skupinek koledníků popřát vše dobré lidem v naší obci a požádat o příspěvek do sbírky. Koledníci i dárci se opravdu činili a skupinky s kasičkami se vrátily na "základnu", tj. do jídelny kulturního domu v Lukové, již okolo poledne.

200111 tenisV sobotu 28. prosince 2019 se v tělocvičně v Lukové konal již 2. ročník turnaje příznivců a amatérských hráčů ve stolním tenisu. Celkem 14 hráčů různých věkových kategorií z Lukové, Trpíka a České Třebové spolu zápolilo na třech stolech a jen s krátkou přestávkou na občerstvení od 10 do 14 hodin.

200111 turistiV polovině prosince se sešli delegáti lanškrounského Klubu českých turistů na výroční konferenci. Poctila nás osobní návštěva hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, PhD. Ten předal našemu Janu Toningerovi, spoluzakladateli Lanškrounské kopy, Medaili hejtmana Pardubického kraje.

200111 velbloudiVelkou pozornost vzbudil 11. ledna tříkrálový průvod, který dorazil v 10 hodin na náměstí přímo před radnici. Tři králové přijeli na velbloudech doprovázeni výpravou, v níž nechyběli bubeníci, členové římské gardy, poutníci ani darovníci. Poté se přesunuli před kostel sv. Václava, kde příběh narození Spasitele pokračoval. Poslední zastavení bylo na nádvoří zámku, kde se všichni poklonili Svaté rodině a předali dary.

200110 vodaV ranních hodinách 10. ledna došlo v Lanškrouně k havárii vodovodu na křižovatce ulic Nádražní a Hradební, těsně pod Komerční bankou. Po obou stranách ulice jsou nyní označené výkopy. K této události se vyjádřil na městském webu starosta Radim Vetchý, který upřesňuje: