Miłej nocy, dzisiaj jest piątek 23.3.2018. Imieniny obchodzi Ivona, jutro Gabriel.

Reportaż

190322 mladez"Mládež reprezentuje město" je název ankety, v níž jsou každoročně vybráni mladí lidé, kteří si v uplynulém školním roce výborně vedli ve sportovních, kulturních a vědomostních soutěžích. Jejich ocenění proběhlo 22. března na lanškrounském zámku, kde převzali pamětní listy a drobné peněžní odměny.

180201 rumlKulturní centrum Lanškroun zve 23. března od 19 hodin do sálu zámku na koncert Ondřeje Rumla One man show - jazz, vocal, looping.

Jedná se o ojedinělý projekt, na tuzemské poměry naprostor neotřelý, protože zpěvák si veškerou hudbu vytváří sám svým hlasem za pomoci looperu. 

180320 volejbalV pátek 16. března se sjely do Hradce Králové nejlepší týmy z ČR k odehrání finálového kola Českého poháru starších žáků. Byl to v pořadí již šestý turnaj ČP ročník 2017/2018. Z moravské části (první tři turnaje) jsme postoupili z prvního místa do celorepublikové soutěže, kde se utkaly nejlepší týmy z moravské a české skupiny. My jsme tedy postoupili automaticky mezi osm nejlepších týmů (celkem se finále zúčastnilo 24 družstev).

180320 nadraziO koupi pozemků na vlakovém nádraží město usilovalo několik let. Patří totiž Správě železniční dopravní cesty a tak jejich odkup musela schválit vláda ČR. "Teď už jsme ve stavu kdy, hurá, vláda odkup schválila," oznámil na tiskové konferenci vedoucí investic Lukáš Pražan.

Dnes koupi jednohlasně schválilo i zastupitelstvo města. Na vybudování moderního dopravního terminálu a předprostoru vlakového nádraží se vedení města chystá vypsat architektonickou soutěž.

180319 rawela1Přijímáme brigádníky na pozici:
Obsluha lisů na kovy

Stabilní zahraniční zaměstnavatel, nová výrobní hala, 85 Kč/hod.

180315 stepaPřijmeme tiskaře – operátora tiskových strojů FLEXO tisk.
Pro obsluhu potiskovacích strojů hledáme zodpovědné kandidáty, zkušené tiskaře i méně zkušené absolventy na pozici Operátor tiskových strojů flexotisk. Jedná se o práci ve dvousměnném provozu v nepravidelném režimu (víkendy jsou volné).

180318 sd25Po Karlu Mikulášovi, který byl ředitelem SD od roku 1973 do roku 1986, vedl toto kulturní zařízení Pavel Šilar. Rok 1989 odstartoval mnoho změn ve vedoucích pozicích jak ve městě, tak i v n. p. Tesla Lanškroun. Výjimkou nebyl ani kulturní dům, který byl tehdy jednou z divizí Tesly.

180315 omitkaŘemeslníci začali s otloukáním novodobé brizolitové omítky na vile kulturního domu, kterou budova dostala před padesáti lety. Pod odstraněnou omítkou jsou vidět cihly pokládané tak, aby tvořily pravidelný vzor.

Původní fasáda vily, jež byla postavena v roce 1885, je zřetelně vidět na snímku č. 4, a také na nákresu stavitele Octaviana Pohla. Bohužel z nich není jasná barevnost omítky.

180315 schott

V sobotu 3.3.2018 po sedmé hodině se začaly ke Kulturnímu domu v Žichlínku sjíždět krásné dámy a šarmantní pánové, aby se společně pobavili na II. Reprezentačním plese společnosti SCHOTT CR, s.r.o. První ročník v loňském roce sklidil velký úspěch.

180319 knihaLanškrounský farář Zbigniew Czendlik prozradil, že jeho kniha "Postel hospoda kostel" vyjde 11. května letošního roku také v polském překladu. Datum vydání bylo stanoveno záměrně týden před polským knižním veletrhem. "V tom týdnu samotném se bude mluvit hodně o jiných knížkách, tak ono by to zapadlo," osvětluje důvod plánovaného termínu. "Těším se do polského rozhlasu, do polské televize... Bojím se ale mojí polštiny, to je jediné z čeho mám strach," přiznává.